ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τότεναμ – Σάντερλαντ: Με το γκολ της γηπεδούχου και στα δυο ημίχρονα

Γήπεδο: White Hart Lane (36.274)
Διαιτητής: Μάικ Ντίν

Σήμερα στις 18:30, η Τότεναμ φιλοξενεί τη Σάντερλαντ για την 5η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Τότεναμ: Οι Λονδρέζοι προέρχονται από την εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Μονακό, για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Στα δύο γκολ που δέχτηκε (15′,31′), δεν κατάφερε να βρει απάντηση, παρά μόνο να μειώσει στο 45′. Στο δεύτερο ημίχρονο, είχε κάποιες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει αλλά δεν κατάφερε να τις μετουσιώσει σε γκολ. Όσον αφορά το πρωτάθλημα, προέρχεται από το 4-0 στην έδρα της Στόουκ Σίτι. Σήμερα θα κοιτάξει να αφήσει πίσω της, την κακή εμφάνιση απέναντι στην Μονακό και να αναζητήσει ακόμα μια νίκη στο πρωτάθλημα, απέναντι σε μια ομάδα όπου η Τότεναμ κρατάει πολύ καλή παράδοση (9 νίκες και 3 ισοπαλιες στις τελευταίες 12 αναμετρήσεις). Εξέτισε τη ποινή του, ο μέσος Ντεμπελέ και θα τεθεί στη διάθεσή του Ποκετίνο για τη σημερινή αναμέτρηση, ενώ αντίθετα απών θα είναι ο αμυντικός Ρόουζ.

Σάντερλαντ: Πολύ κακό είναι το φετινό ξεκίνημα για τη Σάντερλαντ. Οι <<μαυρόγατες>> μετρούν 1 ισοπαλία και 3 ήττες μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Η τελευταια ήττα ήρθε απέναντι στην Έβερτον, εντός έδρας, με 3-0 και τη Σάντερλαντ να πραγματοποιεί αποκαρδιωτική εμφάνιση. Αν δεν αλλάξει άρδην την αγωνιστική της κατάσταση, τότε σίγουρα θα είναι ένα από τα φαβορί για υποβιβασμό. Απόντες από τη σημερινή αναμέτρηση θα είναι οι Μανόνε (Τ), Ανιτσέμπε (Ε), Μπορίνι (Ε), Λάρσον (Μ) και Τζόουνς (Α). Αντίθετα, τέθηκαν στη διάθεσή του Μόγιες οι μέσοι Κάτερμολ καο Πίενααρ που επέστρεψαν στις προπονήσεις.

ΠΙΘΑΝΕΣ ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Τότεναμ: (4-2-3-1): Γιορίς – Γουόκερ, Αλντερβάιρελντ, Φερτόγκεν, Ντέιβις – Ντίερ, Ντεμπελέ – Σισοκό, Αλι, Ερικσεν – Κέιν

Σάντερλαντ:(4-2-3-1): Πίκφορντ – Φαν Αανχολτ, Τζιλομποτζί, Κονέ, Μανκίγιο – Κάτερμολ, Κίρκοφ – Γιανουζάι, Ρόντγουελ, Πίενααρ – Ντεφόε

ΕΚΤΙΜΗΣΗ

Φαβορί της αποψινής αναμέτρησης η Τότεναμ με τον άσο να δίνεται σε χαμηλές αποδόσεις, κοντά στο 1.30. Πέρα από τον άσο, θα επιλέξουμε και το να σκοράρει η Τότεναμ και στα δύο ημίχρονα που δίνεται σε απόδοση 1.95