ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Θα δούμε γκολ στο Κλεάνθης Βικελίδης

Ο Άρης δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί που είχε χτίσει με τις εκτός έδρας νίκες επί των Απόλλωνα Σμύρνης και ΟΦΗ και την εντός έδρας ισοπαλία απέναντι στον Παναθηναϊκό. Ηττήθηκε με 2-4 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, σε ένα ακόμα παιχνίδι των κιτρινόμαυρων που σημειώνονται γκολ στα τελευταία λεπτά και ειδικότερα στις καθυστερήσεις.

Ο Παναιτωλικός προέρχεται από εντός έδρας νίκη με 2-1 επί του Απόλλων Σμύρνης. Δεύτερη συνεχόμενη με το ίδιο σκορ στο Αγρίνιο, η προηγούμενη επί της ΑΕΚ. Παράλληλα όμως στις δύο πρόσφατες εξόδους του ηττήθηκε 1-2 από ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό. Με ανάλογη φιλοσοφία θα παραταχθεί και στο Κλεάνθης Βικελίδης και εκτιμώ πως θα βοηθήσει στην επιβεβαίωση ενός ακόμα Over 2.5

Παιχνίδι: Άρης – Παναιτωλικός

Πρόταση: Over 2.5