ΦΑΒΟΡΙ

Χωρίς περιθώρια η Χιλή

Με το αριστερό ξεκίνησε η Χιλή την προσπάθεια υπεράσπισης του τίτλου που κατέκτησε πέρυσι, ηττήθηκε 2-1 από την Αργεντινή, πιο εύκολα από ό,τι δείχνει το τελικό σκορ. Δεν ήταν άσχημη συνολικά ωστόσο δύο αμυντικά λάθη στο ξεκίνημα της επανάληψης (51’, 59’) έφεραν τα δύο γκολ των Αργεντίνων, με τη Χιλή απλά να μειώνει στις καθυστερήσεις με τον χαφ της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα, Φουενσαλίδα. Πλέον το συγκρότημα του Χουάν Αντόνιο Πίτσι χρειάζεται μόνο τη νίκη στην αναμέτρηση με την αδύναμη Βολιβία, προκειμένου να παίξει τα ρέστα πρόκρισης στην τελευταία αγωνιστική με τον Παναμά. Στο αγωνιστικό σκέλος ο αμυντικός Μένα (Σάο Πάουλο) με τον χαφ Μαρτσέλο Ντίας (Θέλτα) είναι τα δύο προβλήματα, λογικά δεν προλαβαίνουν να ξεκινήσουν στο παιχνίδι.

Αδιάφορο το σετ τιμών, το 1,15 της Χιλής προσφέρεται μόνο για μεγαλοπαίκτες, ό,τι έχει αξία εδώ είναι τα συνδυαστικά bets. Ο συνδυασμός νίκης της Χιλής και Over 2,5, στην αδύναμη άμυνα της Βολιβίας, μπορεί να ανεβάσει την απόδοση στο 1,62 ενώ η καθαρή νίκη της Χιλής, χωρίς να δεχτεί γκολ δηλαδή, πάει την τιμή στο 1,75.